نتیجه والیبال ایران و روسیه در لیگ جهانی

ملی‌پوشان والیبال ایران از ساعت ۱۹:۴۰ امروز (شنبه) در شهر کازان به مصاف تیم ملی روسیه رفتند. ملی پوشان والیبال ایران توانستند با نتیجه سه بر یک برای اولین بار در تاریخ بازی های رسمی روسیه را شکست دهند.

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین دیدار خود در لیگ جهانی والیبال به مصاف روسیه رفت تا اولین دیدار خود را با این تیم انجام دهد. ملی پوشان والیبال ایران در این دیدار با ترکیب میرزاجانپور، قائمی، مرندی، معروف، موسوی و محمودی مقابل تیم ملی والیبال روسیه قرار گرفتند. در این دیدار بازیکنان ایران با لباس یک دست سفید و روسیه با لباس یک دست قرمز به میدان رفتند.

تیم ملی والیبال ایران توانست برای اولین بار در بازی های رسمی روسیه را شکست دهد و اولین برد خود را در لیگ جهانی ۲۰۱۵ کسب کند. والیبال ایران با سه امتیاز حساس این پیروزی امید خود را برای صعود به مرحله نهایی حفظ کرد.

ست اول ۲۵ بر ۲۰ روسیه

دو تیم بازی را پایاپای شروع کردند و برابر پیش می رفتند تا استراحت فنی اول ۸ بر ۷ به نفع روسیه تمام شود. روسیه در ادامه با دفاع های خوب و اسپک های هدف دار توانست ۱۶ بر ۱۰ به استراحت فنی دوم برود.

بازیکنان ایران در دریافت و دفاع مشکل داشتند و در مقابل بازیکنان روسیه با سرویس و اسپک امتیاز کسب می کردند و فاصله امتیازی را بیشتر می کردند. اما پس از وقت استراحتی که توسط کواچ گرفته شد بازیکنان ایران با سرویس های هدف دار و دفاع خوب توانستند چندین امتیاز کسب کنند و بازی را ۲۳ بر ۱۹ کنند. اما هوشیاری بازیکنان روسیه باعث شد تا در نهایت این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ با پیروزی روسیه به پایان برسد.

ست دوم ۲۵ بر ۱۶ ایران

در این ست دو تیم در امتیاز سه برابر پیش می رفتند اما سرویس های هدف دار میرزاجانپور باعث شد تا بازیکنان ایران هم در سرویس امتیاز کسب کنند هم در برگشت با دفاع و از روسیه ۷ بر ۳ پیش بیفتند و استراحت فنی اول را ۸ بر ۴ به پایان برسانند. بازیکنان ایران در ادامه در دفاع و سرویس هدف دار موفق عمل می کردند و با فاصله ۱۲ بر ۶ از روسیه جلو بودند.

ملی پوشان ایران با تلاش زیاد در دریافت موفق عمل می کردند و معروف با پاس های خوب موسوی و عبادی پور را تغذیه می کرد تا ایران استراحت فنی دوم را ۱۶ بر ۸ به پایان برساند. بازی خوب بازیکنان ایران کاملا روس ها را آشفته کرده بود و نمی توانستند مانند ست اول بازی خوب را ارائه بدهند. ملی پوشان ایران با حفظ فاصله امتیازی تا پایان ست، توانستند با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ ست دوم را با پیروزی به پایان برسانند.

ست سوم ۲۵ بر ۱۹ ایران

دو تیم مانند ست های قبلی ابتدا پایاپای پیش رفتند اما پس از امتیاز پنجم، ایران با دفاع های خوب موسوی سه امتیاز پشت سرهم کسب کرد و ۸ بر ۵ به استراحت فنی اول رفت. روس ها سردرگم بازی می کردند و این باعث شد تا عبادی پور با اسپک های هدف دار و دفاع های خوب موسوی برای ایران امتیاز کسب کنند و فاصله امتیازی را زیاد کنند تا استراحت فنی دوم هم با نتیجه ۱۶ بر ۱۰ به نفع ایران به پایان برسد.

اشتباه های زیاد بازیکنان روسیه و اسپک های خوب ملی پوشان ایران باعث شد تا فاصله امتیازی برای ایران حفظ شود. عبادی پور امروز کاملا سرحال بود و با اسپک های خوب برای ایران امتیاز کسب می کرد. این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به نفع ایران شد.

ست چهارم ۲۵ بر ۲۳ ایران

ملی پوشان ایران که کاملا برتر از روس ها بودند، این ست را خوب شروع کردند و با سرویس و دفاع های خوب ۸ بر ۲ به استراحت فنی اول رفتند. سرویس های هدف دار و خوب ایران ادامه داشت و در ادامه با اسپک های خوب میرزاجانپور ایران با اختلاف باورنکردنی ۱۲ بر ۴ از روسیه پیش افتاد. روس ها در ادامه کمی به خودشان آمدند و به کمک اشتباه بازیکنان ایران فاصله امتیازی را کم کردند و استراحت فنی را ۱۶ بر ۱۰ به نفع ایران به پایان رسانند.

معروف در رقابت با هم تیمی اش در زنیت کازان عالی کار می کرد و حتی مقابل حمله او یک تنه دفاع می کرد و امتیاز کسب می کرد. تمام بازیکنان ایران عالی کار می کردند و بازیکنان روسیه در مقابل بازی خوب ایران دست و پا بسته بودند و نمی توانستند فاصله امتیازی را کم کنند. در امتیاز ۱۹ ایران، بازیکنان روسیه توانستند با دفاع و سرویس امتیاز کسب کنند و بازی را ۱۹ بر ۱۸ کنند و به بازی برگردند.

بازی حساس پیش می رفت و دو تیم قصد از دست دادن امتیاز را نداشتند و با تمام تلاششان کار می کردند. دقت بازیکنان ایران در دفاع و اسپک بیشتر از روس ها بود تا برتری همچنان با ایران باشد و بازی ۲۳ بر ۲۰ به سود ایران باشد. بی دقتی بازیکن روسیه در سرویس امتیاز ۲۴ را به ایران داد و ایران را در آستانه پیروزی قرار داد تا در نهایت با اسپک محمودی امتیاز ۲۵ برای ایران کسب شد اما داور اعلام کرد محمودی و بازیکن روسیه همزمان توپ را لمس کرده اند و سرویس باید تکرار شود و امتیاز ۲۵ را به ایران نداد.

در ادامه روسیه به امتیاز ۲۲ رسید و بازی ۲۲ بر ۲۴ شد. روس ها توپ را به بیرون زدند اما داور بازهم با ویدئو چک اعلام کرد توپ به دست بازیکن ایران برخورد کرده و امتیاز را به روسیه داد و بازی ۲۳ بر ۲۴ به سود ایران بود تا اینکه سرویس بازیکن روسیه به تور برخورد کرد و ایران به امتیاز ۲۵ رسید. این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به نفع ایران به پایان رسید و در نهایت ملی پوشان والیبال ایران با نتیجه سه بر یک روسیه را شکست دادند تا اولین برد خود در لیگ جهانی ۲۰۱۵ را کسب کنند.

سیمرغ

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۹:۳۴ ق٫ظ

دیدگاه