برگزاری اولین جلسه کنترل بیماری سالک ۱۳۹۴

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان بر ضرورت هماهنگی درون بخشی وبرون بخشی برای کنترل ودرمان بیماری مهلک سالک تاکید کرد.

اولین جلسه کمیته کنترل و مبارزه با بیماریسالک ، مورخ ۱/۴/۹۴ به ریاست آقای قربانی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان در دفتر امور اجتماعی استانداری با حضور اعضا برگزارگردید. دراینجلسه ابتدا آقای دکتر نظری سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان به عنوان دبیرجلسه، توضیحاتی پیرامون نحوه ابتلاء به بیماری سالک و راه های انتقال آن عنوان کرد و گزارشی از تاریخچه بیماری سالک در استان و نحوه ورود و کانون های فعال اراده دادند.

درادامه آقای قربانی به تبیین اقدامات موثری که هریک از دستگاههای عضو که عهده مسؤلیت هستند پرداختند . و با تاکید بر لوزم و ضرورت اجرای مصوبات جلسه از سوی دستگاه های ذیربط،افزود:اگرهماهنگی درونبخشی و برونبخشی برای پیشگیری وکنترل ودرنهایت درمان این بیماری مهلک صورت نگیرد قطعا آلودگی ازمناطق آلوده وکانونهای این بیماری به دیگرمناطق استان، شیوع پیدامیکند و به دلیل مهلک بودن نوعآ نسل امت جامعه به خطرخواهد افتاد و دولت مجبوربه پرداخت هزینه های گزاف و جبران ناپذیری خواهد شد . و ی افرود: کنترل این بیماریبه مدیریت تلفیقی نیازدارد،اقداماتی از قبیل کاشت درختان غیرجاذب،جمعآ وریزباله ها و نخاله های ساختمانی ، جمعآوری فضولات دامی در روستاه ها و دیگرا قدامات لازم توسط دستگاهای مرتبط ضروری است.

قربانی با اشاره به نقش بسزای اداره محیط زیست درکنترل و پیشگیری این بیماری تاکید کرد که سایرد ستگاهها وادارات مانند آموزش وپرورش و صداوسیما دربحث آموزش نیز میتوانند یاری رسان باشند.

روشن سالار

New Image1

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۰۸ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۹:۲۰ ق٫ظ

دیدگاه