بزرگ‌ترین زنجیره انسانی حفاظت از جنگل‌های زاگرس در لرستان

موج – مدیر کل محیط زیست لرستان از تشکیل بزرگ‌ترین زنجیره انسانی حفاظت از جنگل‌های زاگرس در لرستان همزمان با روز جهانی حفاظت از جنگل‌ها خبر داد.
به گزارش خبرگزاری موج، مهرداد فتحی در تشریح برنامه‌های این استان در ۸ مرداد روز حفاظت از جنگل‌ها، گفت: با همکاری استانداری، محیط زیست، منابع طبیعی و صدا و سیمای و تشکل‌های زیست محیطی استان لرستان، در روز پنج شنبه بزرگ‌ترین حلقه انسانی صیانت از جنگل‌های زاگرس تشکیل می‌شود تا پوشش گسترده خبری این رویداد مهم، تلنگرو زنگ خطر نابودی جنگل‌ها را به صدا در آوریم.
فتحی با بیان این که لرستان ۲۵ درصد از تنوع زیستی کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: این استان به‌ عنوان نماینده بلوط‌ های زاگرس در جلسات هماهنگی با استانداری لرستان و همچنین منابع طبیعی و دیگر ارگان‌های مربوطه، برنامه بزرگ‌ترین زنجیره انسانی صیانت از جنگل‌های زاگرس را در روز پنج شنبه ساعت ۹ صبح در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد بر گزار می‌شود.
وی با اشاره به نقش جنگل‌ها در تأمین آب، هوا و امنیت غذایی اظهار امیدواری کرد با انجام چنین برنامه‌های زیست محیطی توانسته باشیم مسأله مهم و خطیر نابودی جنگل‌ها که متاسفانه در این چند سال اخیر رشد زیادی داشته‌اند را گرفته باشیم.

نوشته شده توسط admin در جمعه, ۰۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۵:۵۶ ق٫ظ

دیدگاه