اصلانی معاون امور عمرانی استاندار لرستان گفت:بر اثر سیل اخیر در شهرستان کوهدشت و سایر شهرستانهای لرستان به بیش از ۳۰۰۰ خانوار روستایی و شهری آسیب های جدی وارد شده است

به گزارش روابط عمومی استانداری، معاون امور عمرانی استاندار در جلسه ستاد بحران لرستان که با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و رئیس سازمان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صبح امروز در استانداری لرستان برگزار شد  با توضیح اینکه به سه هزار خانوار این استان بر اثر سیل اخیر آسیب رسیده است گفت: لرستان حدود ۷ سال دچار خشکسالی بود و خداوند را شاکریم که در این مدت بارش های بسیار خوبی صورت گرفت و این بارش های بی نظیر موجب شادی قلب ها شد.

وی با بیان اینکه میانگین بارش ها طی سه شبانه روز ۹۰ میلی متر بوده است و با تشریح برنامه ریزی های ستاد بحران لرستان برای اطلاع رسانی هشدارهای هواشناسی در هفته های گذشته ، گفت: با این اطلاع رسانی و با ابلاغ مدیریت ارشد استان،همه دستگاههای اجرایی تلاش و اهتمام  لازم را در مرحله پیشگیری و همچنین بعد از وقوع حادثه سیلاب استان را داشتند.

اصلانی  با بیان اینکه در سیلاب هفته گذشته کوهدشت متاسفانه سه نفر از اعضای یک خانواده جان خود را از دست دادند گفت: راه ارتباطی ۶۵ روستا، شبکه برق ۵۰ روستا و شبکه آب ۵۰ روستای استان نیز قطع شد.

معاون عمرانی استانداری لرستان با توضیح  اینکه با تلاش دستگاههای اجرایی در کمتر از ۳۰ ساعت برق همه روستاها وصل شد گفت: با تلاش عوامل اجرایی آب آشامیدنی ۵۰ روستای استان نیز برقرار شد.

اصلانی با بیان اینکه در این سیلاب ۶۰ دهانه پل و ۳۰۰ کیلومتر محور روستایی در استان تخریب شد،گفت: با تلاش اداره کل راه و شهرسازی لرستان بازگشایی این راههای روستایی در حال انجام است.

خبر از روابط عمومی استانداری لرستان

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۸:۰۹ ب٫ظ

دیدگاه