بیش از ۱۲ هزار میلیارد ریال برای پتروشیمی لرستان هزینه شد

مسعود رضا در حاشیه در دیدار با مدیرعامل پتروشیمی لرستان در گفت و گو با ایرنا افزود: در این راستا ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده و چنانچه صنایع پایین دستی این واحد ایجاد شود تعداد فرصت های شغلی به طور چشمگیری افزایش می یابد.

وی اظهار داشت: واحدهایی در شهرک صنعتی شماره ۱ و ۲ خرم آباد از مواد پلیمری به عنوان مواد اولیه استفاده می کنندکه در صورت توسعه و حمایت از واحدهای اینچنینی، محصولاتی با ارزش افزوده بیش از این تولید خواهد شد.
رضا با اشاره به بازدید وزیر صنعت معدن و تجارت از مجتمع پتروشیمی لرستان در بهمن ماه گذشته افزود: به رغم آغاز تولید آزمایشی این مجتمع مشکلاتی وجود دارد که باید گزارش کاملی از آن به وزارتخانه منعکس شود.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت این سازمان نیز گفت: احداث پتروشیمی لرستان با هدف رفع مشکلات لرستان به ویژه در حوزه اقتصاد و انتقال خوراک به سایر مجموعه های پتروشیمی کشور آغاز شد.
بهزاد منصوری با تاکید بر اینکه مجموعه نیازها و خواسته های استان باید به توجه به ظرفیت پتروشیمی برآورد شود افزود:سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان آمادگی دارد مطالعات بازاریابی و شناسایی رقبای تجاری مجموعه پتروشیمی استان را انجام دهد.
وی گفت: همچنین این سازمان همکاری لازم با پتروشیمی لرستان در راستای آموزش روش های موثر ورود به بازار، ثبات در بازار و ارائه ابزار لازم در این راستا را داشته باشد و در مقابل انتظار دارد پتروشیمی لرستان به عنوان یک هلدینگ بزرگ اقتصادی ، استان را در دستیابی به اهداف صادراتی یاری نماید.
وی تصریح کرد: همچنین برخی محدودیت های صادراتی پتروشیمی لرستان به ویژه در بندرعباس پیگیری و برطرف خواهد شدتا تاثیر مجتمع پتروشیمی در شکوفایی اقتصاد استان بیش از پیش باشد.
شرکت پتروشیمی لرستان در سال ۱۳۸۶ به منظور تحقق اهداف متعالی ایجاد توازن منطقه ای در توسعه و توازن بین استانهای مختلف کشور و به منظور تحرک بخشی به فرآیند تولید در مناطق کمتر توسعه یافته، ایجاد اشتغال در کشور، فعال کردن بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی و راه اندازی صنایع پایین دستی پتروشیمی در این گونه مناطق طبق مصوبه هیئت وزیران شرکت شروع بکار کرد و اجرای طرح پتروشیمی لرستان در سال ۱۳۸۸ شروع شد.
در شرکت پتروشیمی لرستان پلی اتیلن سنگین و سبک خطی و بوتن-۱ که به عنوان خوراک واحدهای صنعتی پایین دستی و استفاده در مصارف پلاستیک (مانند: لوله، کابل و انواع فیلم ها ) کاربرد دارند، تولید می شود.
همچنین اجرای این طرح از بعد اجتماعی و اقتصادی اهدافی چون افزایش صادرات و ایجاد ارزش افزوده بیشتر، افزایش تولیدات داخلی جهت نیل به خودکفایی، جلوگیری از فرار سرمایه های اقتصادی بومی، رونق اقتصادی و محرومیت زدایی منطقه، جلوگیری از مهاجرت افراد، ایجاد اشتغال در دوران اجرای طرح برای دوهزارنفر نفر در روز، ایجاد اشتغال در دوران بهره برداری برای ۳۰۰ نفر در روز و ایجاد اشتغال در صنایع پایین دستی برای بیش از پنجهزار نفر در روز را دنبال می کند.

منبع:  روابط عمومی سازمان صنعت،معدن وتجارت استان لرستان

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, ۱۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۴ ق٫ظ

دیدگاه