فوت ۱۰ هزار ایرانی درحوادث رانندگی طی ۷ماه

سازمان پزشکی قانونی از فوت ۱۰ هزار و ۵۵۰ تن در کشور بر اثر حوادث رانندگی، طی هفت ماه امسال خبر داد.

این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با آمار تلفات حوادث رانندگی ۱۰ هزار و ۹۱۰ تن، ۳٫۳ درصد کاهش نشان می دهد.
این گزارش افزود: طی هفت ماهه امسال از کل تلفات حوادث رانندگی هشت هزار و ۸۸ تن، مرد و دو هزار و ۴۶۲ تن، زن بودند؛
همچنین از کل متوفیات حوادث رانندگی دو هزار ۸۰۴ تن در محورهای دورن شهری، ۶هزار و ۸۹۸ تن در مسیرهای برون شهری، ۸۰۱ تن در جاده های روستایی و ۴۷ تن در مسیرهای نامعلوم جان خود را از دست داده اند.
براساس این گزارش در این مدت ۱۹۵ هزار و ۱۴۲ تن نیز در حوادث رانندگی مصدوم شدند و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۱۳۹ هزار و ۳۶۱ تن از آنان مرد و مابقی زن بودند؛این در حالی است که آمار مصدومان حوادث رانندگی در مدت مشابه سال قبل ۱۹۳ هزار و ۶۷۵ تن بود که آمار مصدومان حوادث رانندگی بر اساس آمارهای موجود هشت دهم درصد افزایش داشته است.
این گزارش افزود: در هفت ماهه امسال استان های فارس با ۸۸۷ فوتی، خراسان رضوی با ۸۸۰ فوتی و تهران با ۷۶۴ فوتی بیشترین و استان های ایلام با ۸۸، کهگیلویه و بویر احمد با ۱۰۵ و خراسان جنوبی با ۱۲۹ فوتی کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشتند.

**کاهش تلفات حوادث رانندگی در مهر ماه
دراین گزارش آمده است در مهر ماه امسال نیز یک هزار و ۵۴۴ تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳٫۷ درصد کاهش یافته است. از این تعداد یکهزار و ۲۲۵ تن، مرد و ۳۱۹ تن ، زن بودند.
در این مدت ۲۸ هزار و ۲۱۶ مصدوم حوادث رانندگی به مرکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این مراکز نسبت به مهر ماه سال گذشته با افزایش سه درصدی مواجه بودند.

منبع:ایرنا

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۸ ق٫ظ

دیدگاه