استاندار لرستان: هسته گزینش معبر ورود نیروی انسانی به دستگاههای اجرایی است

استاندار لرستان گفت: هسته های گزینش به عنوان معبر ورودی نیروی انسانی به دستگاه های اجرایی کشور محسوب می شود.

هوشنگ بازوند روز شنبه در همایش بزرگ گزینشگران لرستان در استانداری افزود: نیروی انسانی به عنوان نیرو و موتور محرکه توسعه در دستگاه های اجرایی محسوب می شود و هسته گزینش به عنوان معبر ورودی این افراد به دستگاه ها حضوری فعال و چشمگیر باید داشته باشند.
وی تصریح کرد: در برنامه پنجم و ششم توسعه از نیروی انسانی به عنوان موتور محرکه یاد شده تا بتوان در نظام اداری کشور رشد و ارتقای محسوسی را ایجاد کرد.
وی نقش هسته های گزینش را در تحقق اهداف جذب نیروی انسانی توانمند بسیار مهم دانست و اظهار داشت: با توسعه نظام اداری می توان سلامت دستگاه را در راستای توسعه نظام اسلامی ایجاد کرد.
بازوند ایمان، اخلاص، صداقت، امانت داری، مجاهدت، لیاقت و شایستگی را از صفات بارز گزینشگران دانست و افزود: گزینشگران باید با انظباط کاری دقیق در راستای انظباط اجتماعی و ایجاد زیرساخت های امنیت در استان فعالیت خود را گسترش دهند.
وی اضافه کرد: امنیت به عنوان بستری مهم در توسعه کشور می تواند نقش مهم و تعیین کننده ای داشته باشد و در این راستا گزینشگران به عنوان ناظران و مجریان امنیت می توانند نقش مهمی را ایفا کنند.

***گزینشگران به مشارکت پایبند باشند
استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود مشارکت را از صفات بارز گزینشگران دانست و اظهار داشت: مشارکت و همراهی با همه دستگاه ها و همچنین مشارکت با همکاران سازمانی می تواند در توسعه استان و دستگاه های اجرایی استان مهم و سازنده باشد.
وی اضافه کرد: توسعه یک استان ومجموعه تنها با مشارکت ایجاد می شود وتک روی و تنها بودن در کار جمعی می تواند به عنوان یک تهدید محسوب شود.
وی گفت: توسعه استان نیز با همکاری و همراهی و مشارکت بخش خصوصی امکان پذیر است و در این راستا گزینشگران می توانند در ایجاد بستر مناسب برای حضور بخش خصوصی نقش تعیین کننده ای داشته باشند.
وی روحیه مسوولیت پذیری در جذب مشارکت و سرمایه را مهم دانست و افزود: با تصمیم گیری در مدیریت بحران وجریان سازی برای ایجاد مشارکت می توان زمینه حضور سرمایه گذاران در لرستان را ایجاد کرد و در این راستا نیز اقدامات گزینشگران بسیار مهم وتعیین کننده محسوب می شود.

*** توجه جدی دولت به تکمیل طرح های عمرانی
بازوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توجه ویژه دولت برای سرمایه گذاری و تکمیل طرح های اقتصادی و عمرانی کشور اظهار داشت: دولت تدبیر و امید از آغاز تاکنون توجه ویژه ای را به تکمیل و اجرایی کردن طرح های اقتصادی و عمرانی در کشور داشته و دارد.
استاندار لرستان افزود: در سال ۹۱ دولت با تخصیص ۱۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به طرح های عمرانی و اقتصادی کشور و در ادامه تخصیص ۲۴۰ هزار میلیارد ریال به اعتبارات عمرانی سال ۹۲ نشان داد که در راستای توسعه طرح های عمرانی با عزم جدی وارد میدان شده است.
وی اضافه کرد: در سال ۹۳ نیز با تخصیص ۳۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به طرح های عمرانی و اقتصادی کشور توجه ویژه دولت به این طرح ها مشهود بوده و در این راستا نیز استان لرستان از اعتبارات خوبی در این بخش بهره مند شده است.
وی تصریح کرد: مشارکت بخش خصوصی در اجرا و تکمیل طرح های عمرانی میتواند موجب رشد و توسعه لرستان شود ودر این راستا تیم مدیریت ارشد استان آماده همکاری و مشارکت با بخش خصوصی است.
وی با اشاره به وجود یک هزار و ۸۶۰ پروژه عمرانی نیمه کاره در لرستان اظهار داشت: علاوه بر طرح های عمرانی نیمه تمام در لرستان تعداد ۶۱۸ طرح اقتصادی نیمه کاره با اعتباری بالغ بر ۱۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در استان وجود دارد که تکمیل این طرح ها نیازمند حضور وهمکاری بخش خصوصی وکمک های مالی دولت است.

منبع: روابط عمومی استانداری لرستان

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۵۹ ق٫ظ

دیدگاه