استاندار لرستان:دولت تمایلی به اختلاف میان جریان های سیاسی ندارد

استاندار لرستان گفت: دولت تمایلی به اختلاف میان جریان های سیاسی ندارد و زمینه را برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور فراهم می کند.

هوشنگ بازوند، کاهش اختلافات میان جریانات سیاسی را موجب افزایش مشارکت عمومی در انتخابات دانست و تصریح کرد: مشارکت مردم در این رویداد بزرگ از اصلی ترین شاخصه های انتخابات بوده وبنابراین باید اعتمادسازی درستی برای جریانات سیاسی و نامزدهای انتخاباتی توسط مسئولان و رسانه ها انجام شود.
وی افزود: سیاستگذاری های مشترک با دست اندرکاران انتخابات در لرستان در خصوص مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت های انتخاباتی صورت گرفته و اجرای قانون مبنای عملکرد مجریان و ناظران این رویداد بزرگ سیاسی است.
وی اظهار داشت: انتخابات پیش رو با ایجاد فضای رقابتی سالم برگزار می شود تا علاوه بر افزایش مشارکت مردم ، صلابت و اقتدار نظام مردمی جمهوری اسلامی نیز بیش از پیش ارتقا یابد.
استاندار لرستان تصریح کرد: نامزد ها نیز نسبت به شعارهای انتخاباتی خود توجه داشته باشند چراکه در صورت غیر عملی بودن این شعارها توسط نمایندگان، مردم ناامید شده و روند مشارکت اجتماعی در سال های آینده کاهش خواهد یافت.
بازوند حضور حداکثری و مشارکت پر شور مردم در دو انتخابات پیش رو را برای کمک به روند رشد توسعه استان بسیار ضروری دانست و گفت: شرکت در انتخابات علاوه بر آنکه یک وظیفه دینی ، شرعی و ادای دین به نظام مقدس جمهوری اسلامی است، عامل مهمی در ایجاد همدلی و همراهی مردم برای شتاب بخشی به سازندگی و آبادانی ایران اسلامی خواهد بود.
وی ادامه داد: یکی از تفاوت های انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها حضور مستمر مردم در زمان انقلاب و پس از آن بوده که باید از این حضور به عنوان یک فرصت مغتنم استفاده کرد.
استاندار لرستان با بیان اینکه حضور مردم در صحنه طی سال های پس از انقلاب اسلامی چشمگیرتر شده افزود: حضور ملت نقشه دشمنان را نقش برآب کرد و موجب خلق حماسه های بسیار در دوران هشت سال دفاع مقدس بود.
بازوند اضافه کرد: امسال ۳۴ هزار نفر در روند برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری امسال در استان لرستان فعالیت و مشارکت دارند.
وی افزود: ۲۲ هزار نفر از این تعداد در حوزه اجرایی و ۱۲ هزار نفر در حوزه نظارتی مشغول به فعالیت هستند.
وی با تاکید بر رعایت اصل بی طرفی ناظران و مجریان انتخابات اظهارکرد: این افراد برای جلوگیری از حاشیه سازی در انتخابات نباید به هیچ جناحی وابستگی نشان دهند.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در لرستان برگزار می شود.
لرستان دارای ۱۱ حوزه انتخابیه، ۹ کرسی نمایندگی در خانه ملت و دو نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.

منبع:ایرنا

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۹:۵۸ ق٫ظ

دیدگاه