“مصالحه ۷۰درصدی” پرونده های ارجاعی به “مراکز مشاوره نیروی انتظامی”

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان،گفت: ۷۰درصد ازپرونده های ارجاعی به مراکز مشاوره نیروی انتظامی منجر به صلح و سازش شده است .
 

“محمدتقی شاکرمی” در نشست با سرهنگ “رضا شیراوژن” معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان، گفت: با تلاش کارشناسان مراکز مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان لرستان، ۷۰درصد از پرونده های ارجاعی به مراکز مشاوره نیروی انتظامی منجر به صلح و سازش شده است.

وی با اشاره به مهم بودن موضوع مشاوره و مشورت افزود: مشاوره می تواند در ابعاد مختلف زندگی کاربرد عملی داشته باشد، لذا جایگاه و ارزش این موضوع به حدی است که در قرآن کریم، سوره ای با عنوان «شوری» نیز مطرح شده است .

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با تاکید بر کارساز بودن مشاوره در تنازعات طرفین گفت: کسانی که از مشاوره بهره مند شوند از هلاکت نجات خواهند یافت.

شاکرمی عدم توجه خانواده به بحث مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج را یکی از آسیب های جدی اجتماع دانست و تصریح کرد: اگرمشاوره ازدواج در بدو یا قبل از ازدواج به صورت دقیق و علمی انجام شود، ۵۰ درصد طلاق ها و اختلافات خانوادگی به نظر روانشناسان بزرگ، کاهش پیدا خواهد کرد.

وی مهمترین آسیب زندگی های امروزی با توجه به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به وجود آمده را، عدم شناخت زوجین از یکدیگر دانست و گفت: اگر بحث مشورت و استفاده از مشاوران قوی و علمی در حوزه های گوناگون اجتماعی بالاخص حوزه خانواده، تقویت شود از ورود آسیب های بعدی که بستر ساز سایر جرایم است، جلوگیری خواهد شد .

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان، با اشاره به رفع مسائل و مشکلات حوزه خانواده توسط مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان، بیان داشت: این اقدام توانسته ۷۰درصد پرونده های ارجاعی از سوی دادگستری در مسائل خانوادگی را حل و فصل و به مصالحه ختم کند .

شاکرمی با تاکید بر پررنگ تر کردن ارتباط خانواده های زوجین با خانواده های نوپا (جوانان) در جهت رفع اختلافات آنان، گفت: اگر رفت و آمد های خانوادگی از ناحیه بزرگان زوجین کمرنگ شود، دامنه اختلافات کوچک زوجین به دادگاه کشیده و منجر به طلاق می شود.

وی با اشاره به اجتماعی بودن امر ازدواج خاطر نشان کرد: زوجین باید زیر ساخت های لازم از جمله، بلوغ اجتماعی و داشتن مهارت های زندگی، توجه به مشکلات زندگی، بالابردن آستانه تحمل در مقابل مشکلات و… را داشته باشند، زیرا در محیط آرام کشتی می توان سرنشینان خود را به ساحل رساند ولی در طوفان خیر.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان افزود: اقدامات خوب، علمی و عملیاتی پلیس، موجبات امنیت استان در ابعاد مختلف همچون امنیتی، اخلاقی، اجتماعی و… را تقویت و تثبیت کرده است.

در ادامه سرهنگ”رضا شیراوژن”معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان، با اشاره به این که مشاوران، بازوان قدرتمند پلیس در ماموریت‌ها هستند افزود: اقدامات مشاوره‌ای موجب کاهش بار انتظامی و افزایش احساس امنیت در جامعه می شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان با اشاره به این که تخلف از باورهای دینی، آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد و کسی که به باورهای اعتقادی بی توجه باشد، موجب بروز ناهنجاری ها در جامعه خواهدشد، مشاوران را پیشتازان پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست و گفت: این کارشناسان می توانند با شناختی که از آسیب ها و معضلات اجتماعی دارند با بررسی محتوایی و راهکارهای عملی خوبی را جهت حل این معضلات ارائه و با حل و فصل اختلافات خانوادگی و ایجاد مصالحه از فروپاشی خانواده ها، پیشگیری کنند و بر استحکام و تقویت بنیان آن بیفزایند.

منبع:پایگاه خبری پلیس لرستان

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۸ ق٫ظ

دیدگاه