اشنایی با سام ابدالی مدرس و نوازنده چیره دست جوان و خوش اخلاق سازهای کوبه ای

 

 

سام ابدالی در سال ۷۱ در شهر خرم آباد در میان خانواده هنرمندی چشن به جهان گشود..

او در حال حاضر مدرس سازهای کوبه ای در اموزشگاهای موسیقی شهر  خرم آباد و در حال حاضر در حال کارهای بهتری برای پیشرفت و ارتقای موسیقی لرستان است..

او در سال ۱۳۸۲ با توجه به علاقه شدیدی ک به ساز تنبک داشت ابتدا بصورت خود آموز به نواختن این ساز مشغول شد و بعدها با کمک چند تن از اساتید شروع ب فراگیری این ساز نمود..

سام بصورت رسمی فعالیت خود را سال ۸۵ با گروه خایدالو در جشنواره موسیقی حماسی اغاز کرد و باعث شد شور و شوق بیشتری به موسیقی پیدا کند.

از همان ابتدا ساز دهل را به عنوان ساز تخصصی انتخاب کرد که  همزمان برای درک ریتم ساز تنبک را هم فرا میگرفت تا بتواند جایگاهی در موسیقی برای خود پیدا کند بعد از اولین فعالیت او به تدریج همکاری با گروه های مطرح چه داخل و خارج استان شکل گرفت .

حاصل تلاش و زحمات ابدالی کارنامه نسبتا موفقی برایش  رقم خورده که حضور مقام اول وی در سه جشنواره پیاپی موسیقی فجر وسه جشنواره داخلی و خارجی  که نشان از حضور پررنگ و با اقتدار موسیقی و هنر لرستان هم میباشد..

شایان بذکر است سام ابدالی همکاری با صدا و سیما جمهوری اسلامی چه در شبکه استانی یا کشوری را در کارنامه درخشان خود جای داده است.. .

وی در ادامه فعالیتهای چشم گیر و بی نظیر خود همکاری با کارگردانان تلوزیون از جمله مهران مدیری در سریال شوخی کردم و همچنین همکاری با گروهای مطرح داخل و خارج استان از جمله گروه زاگرس؛ گروه راهو؛گروه تال؛گروه فلک الافلاک؛گروه اساره ؛گروه نواحی ایران؛گروه سازینه؛ گروه ایران زمین؛گروه چکاد؛گروه تاراز بختیاری و سایر گروهای مختلف و همچنین همکاری با اساتید بنام موسیقی ایران را در کارنامه و سوابق در خشان خود دارد. سام ابدالی اجراهای دونوازی متعدد با احسان عبدی در جشنواره های بین المللی و نوازندگی در آلبوم های منتشر شده از خوانندگان استان از جمله استاد رحمانپور و رهام خورشیدوند را نیز در کارنامه خود دارد…در پایان برای این هنرمند عزیز و بااخلاق سرزمینم ارزوی موفقیت و پیروزی دارم..

نگارنده: سجاد بهاروند

۴۲۲۱۲۸۷۲۲_۳۴۵۴۱

نوشته شده توسط admin در شنبه, ۰۷ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۶:۱۳ ب٫ظ

دیدگاه