سفر وزیر نیرو به لرستان / سد حوضیان افتتاح می شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان لرستان گفت: حمید چیت چیان وزیر نیرو سه شنبه به استان لرستان سفر می‌کند.

علی امید سیفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: حمید چیت چیان وزیر نیرو سه‌شنبه چهاردهم اردیبهشت‌ماه برای افتتاح سد حوضیان در شهرستان الیگودرز به استان لرستان سفر می‌کند و احتمال حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز در این سفر وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی سد حوضیان از سال ۸۳ آغازشده است افزود: با بهره‌برداری از این سد آب سه هزار هکتار اراضی کشاورزی ازجمله ۷۵ درصد اراضی توسعه‌ای و ۲۵ درصد بهبود اراضی فعلی تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان لرستان تأمین آب صنعت به میزان دو میلیون مترمکعب، توسعه صنعت آبزی‌پروری، توسعه صنعت گردشگری، ایجاد اشتغال مولد و بهبود وضعیت اقتصادی مردم منطقه را از دیگر اهداف ساخت این سد دانست و عنوان کرد: به سرمایه‌گذار برای اجرای طرح پرورش ماهی در دریاچه این سد اجازه فعالیت داده شده است.

وی بابیان اینکه عملیات اجرایی احداث و تکمیل شبکه پایاب سد به‌ طور هم‌زمان اجراشده است بیان کرد: برای احداث این سد ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

سیفی در رابطه با ویژگی‌های فیزیکی سد حوضیان بیان کرد: عرض تاج ۱۰ متر، طول تاج ۵۳۳ متر، ارتفاع سد از بستر ۷۳ متر، حجم آب‌گیری دریاچه سد ۳۲ میلیون مترمکعب، حجم خاک‌ریزی بدنه سه میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب و حجم خاک‌برداری یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب است

منبع: خبر انلاین

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۹:۰۲ ق٫ظ

دیدگاه