استاندار لرستان خبر داد: اجرایی شدن ۳۶۸ پروژه نیمه‎تمام در قالب اقتصاد مقاومتی در استان

استاندار لرستان گفت: حمایت از تولید داخلی، درون زایی و برون گرابودن اقتصاد یکی از اهداف اساسی اقتصاد مقاومتی است.

مهندس هوشنگ بازوند در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه مشارکت مردمی در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی دارد، اظهار کرد: در راستای  رونق اقتصادی کشور و استان‌ها سند اقتصاد مقاومتی تهیه و اجرا می‌شود و باتوجه به اینکه امسال به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل مزین شده باید در راستای شکوفایی و رونق اقتصادی کشور عمل و نتیجه این اقدام ها به مردم و دولت گزارش داده شود.

استاندار لرستان اضافه کرد: یکی از اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید داخلی، درون‌زایی و برون گرا بودن اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دوسال اخیر در استان پیگیری شده است، براین اساس مدیران شهرستان ها باید در راستای تحقق این سیاست های اقتصاد مقاومتی اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: نیمه دوم خردادماه گزارشات و اقدامات اجرایی دستگاه‌های متولی اقتصاد مقاومتی در لرستان گرفته می‌شود.

بازوند با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای رفع مشکلات با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و حمایت و مشارکت مردم و بخش خصوصی است، یادآور شد: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان باید با اقدام و عمل موانع پیش روی اقتصاد مقاومتی را برطرف سازند.

وی با تاکید براینکه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام لرستان در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در مجموع ۳۶۸ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان اجرایی خواهد شد.

استاندار لرستان گفت:  از مجموع ۳۶۸ پروژه، ۳۴۴ پروژه  ظرف مدت زمان یک سال اجرایی و تکمیل خواهند شد.

بازوند یادآور شد: ۲۴ پروژه دیگر نیز که بین ۲۰ تا ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان عملیاتی خواهند شد.

وی بیان کرد: بانک‌ها نیز در تحقق اقتصاد مقاومتی همکاری لازم را داشته باشند.

نوشته شده توسط admin در سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۸:۵۴ ق٫ظ

دیدگاه