رییس کل دادگستری استان لرستان: شورای شهر نباید به ابزاری برای کشمکش و رقابت تبدیل شود

رییس دستگاه قضایی استان در دیدار با امام جمعه و کارکنان دادگستری شهرستان چگنی اظهار داشتند: شوراهای اسلامی شهر و روستا باید محلی برای خدمت و ایجاد رفاه و آسایش مردم باشد.

ایشان با اشاره به اختلاف اعضای شورای شهر ویسیان با شهردار این شهر اظهار داشتند: خدمات شهری نباید در گرو منافع شخصی افراد باشند، متاسفانه عملکرد بعضی مدیران اجرایی و اعضای شوراها در جهت منافع اشخاص متنفذ قرار گرفته و آن ها خود را متعهد می دانند به نفع آن ها کار کنند. این که به شهروندان خدمات ارائه می کنند یا نه ، اینکه مردم از آنان راضی هستند یا نه ، اصلا” مهم نیست، آنچه اهمیت دارد، منافع افراد مشخص است.

بدری در ادامه افزود: در یک نظام مردم سالار اداره امور به دست شهروندان است، نه قدرتمندان. در بعضی نقاط کشور ما با اینکه شهروندان با مشارکت در انتخابات مسئولان را به قدرت می سانند اما خودشان بزودی به باد فراموشی سپرده می شوند و از خدمات شهری مناسب محروم می گردند.

رییس کل دادگستری استان لرستان با مخاطب قرار دادن شهردار و اعضای شورای شهر ویسیان اظهار داشتند: شورای شهر جای کشمکش و رقابت نیست مدت سه ماه است که اداره شهرداری ویسیان بلاتکلیف است و خدمات رسانی شهری به مردم محروم این شهر مختل شده است، اعضای شورا و شهردار باید نشان دهند که اراده جدی برای رفع اختلاف و خدمت به مردم دارند در غیر اینصورت هیئت حل اختلاف اجازه نخواهد داد منافع مردم پای روابط خصمانه شورا و شهردار قربانی شود و ناچارا” رای به انحلال شورا صادر خواهد کرد

منبع: روابط عمومی دادگستری استان لرستان

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲ ق٫ظ

دیدگاه