قانون اساسی ایران یکی از مترقی ترین قوانین کشورهای دنیاست

به گزارش ایرنا ، سید سعید شاهرخی عصر روز شنبه در جلسه شورای اداری دورود افزود: شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی مرهون دو عامل رهبری و حضور پیوسته و تأثیر گذار مردم در کنار انقلاب بوده است.
وی بیان داشت: در قانون اساسی، انتخابات ابزاری است برای تعیین نخبگان و سپردن امورات کشور به دست آنها بطوری که در نظام جمهوری اسلامی دمکراسی به معنای واقعی وجود دارد.
وی گفت: در هر مقطعی هم که نیاز به اصلاح و تغییر سیاست اداره امور کشور باشد، مردم با حضورشان در کمال آرامش و ادب و نشان دادن شعور سیاسی خود تغییرات مورد نظر را اعمال خواهند کرد.
شاهرخی در ادامه اضافه کرد: قبل از شروع به کار دولت جدید کشورهای غربی با اعمال سخت ترین تحریم ها موجب رکود اقتصادی و گرانی های کمرشکن در کشور شده بودند و از طرفی دیگر وحدت و همگرائی کمرنگ شده بود و در سیاست خارجی هم نتوانستیم حقانیت ملت را به اثبات برسانیم.
وی افزد: در سال ۱۳۹۲ مقام معظم رهبری فرمودند همه باید بیایند و در خرداد ۹۲ همه مردم با حضوری آگاهانه دولتی را برگزیدند که با دید اداره ی امور و با عقلانیت در جهت تغییر سیاست کلی کشور اقدامات سازنده ای را آغاز و بحمداله کار را به پیش برده است.
وی با اشاره به اینکه دولت اعتقاد دارد آن چیزی را که مردم برایش آمده اند باید محقق بشود خاطرنشان کرد:دولت با توجه به منویات مقام معظم رهبری و مردم به عنوان سرمایه های اجتماعی باید هرآنچه در توان دارد برای رضایتمندی مردم و ایجاد امید در جامعه به کار ببرد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان تصریح کرد: در ابتدای کار،دولت ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به بخش خصوصی بدهکار،نرخ رشد اقتصادی منفی و نرخ تورم به ۴۱درصد رسیده بود.
وی اظهار داشت: خوشبختانه با حضور مردم در خرداد ۹۲ در پای صندوق های رأی و برگزیدن دولت تدبیر و امید دنیا شرایط جدیدی را از نظر سیاست خارجی روبروی خود دید.
شاهرخی گفت: در عرصه ی سیاست داخلی هم تمام تلاش دولت مصروف ایجاد همدلی مشارکت در همه ی امور همگرائی و وحدت شد.
وی تصریح کرد : دولت تدبیر و امید در عرصه ی سیاست خارجی مهمترین پرونده جهانی یعنی پرونده ی هسته ای را با عنوان برجام با مذاکرات طولانی به سرانجام رساند گرچه نامهربانی هایی هم در این خصوص شده و میشود اما دید دنیا نسبت به کشور ما تغییرات محسوسی پیدا کرد.
وی با بیان اینکه ما اثبات کردیم که دانش هسته ای بومی است گفت: خوشبختانه چهره ظالمانه و کریح تحریم کنندگان را از همدیگر پاشیدیم و سایه جنگ از روی کشور برداشته شد البته نه از روی ذلت بلکه با افزایش قدرت واقتدار نظام
وی با اشاره به وضعیت استان لرستان در ۸ سال گذشته افزود:رتبه اول بیکاری و کمترین درآمد در کشور،پایین بودن شاخص درآمد شهرداری ها،نرخ منفی سرمایه گذاری ها،وجود پروژه های نیمه کاره و راکد از جمله مشکلاتی بود که گریبان گیر استان لرستان شده بود.
وی در ادامه گفت:بعد از استقرار دولت تدبیروامید و انتخاب مهندس بازوند به عنوان استاندار لرستان با درایت ایشان به گونه ای برنامه ریزی شد که تمام توجهات به سمت معیشت و اشتغال جلب شد.
وی افزود:مدیریت ارشد استان در اولین قدم به ایجاد فرصت سرمایه گذاری برای بخش خصوصی در جهت احیای ظرفیتهای راکد و بلاتکلیف استان پرداخت که حاصل آن سفر دو تن از سران قوا و بیش از ۱۲۰وزیر و مقام عالی رتبه به استان لرستان در سه سال اخیر بود.
وی گفت:وقتی مقام معظم رهبری با تدبیر امسال را سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل نامیدند،عملکرد مطلوب دولت در لرستان باعث می شود استان لرستان به عنوان استان نمونه و پایلوت انتخاب شود که امتیاز بزرگی برای استان محسوب می شود.
وی با بیان اینکه طی دوسال ۳۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی در استان اجرایی خواهند شد خاطرنشان کرد:قرار بر این است تعداد ۱۹۰ طرح تا پایان سال جاری و تعداد ۱۱۰ طرح نیز تا پایان سال آینده با اعتبار ۹ هزار میلیارد تومان به بهره برداری برسند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان تصریح کرد:در استان لرستان همه مسئولان باید به سیاستهای دولت از جمله اشتغالزایی و معیشت مردم توجه ویژه ای داشته باشند.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۹:۴۴ ق٫ظ

دیدگاه